دسته‌ها
چیلر

چیلر

چیلر ( chiller ) دستگاهی که از طریق یک سیکل تبرید گرما را از سیال مشخصی جذب میکند . و به واسطه گردش درون یک مبدل حرارتی محصول نهایی یا همان آب خنک را تولید می کند .

در واقع چیلر یک مجموعه از کمپرسور ، کندانسور ، اواپراتور ، کنترل کننده ، تابلو برق و پمپ تشکیل شده که خروجی آن آب سرد است .

کاربرد چیلر :

تهویه مطبوع ؛ صنایع برودتی .

در تهویه مطبوع :

اب سرد شده خروجی از چیلر ، وارد مبدل حرارتی مانند فن کویل ، ایر کولر یا کویل هوا ساز شده . و با دریافت گرما از فضای مورد نظر . سرمایش مورد نیاز تا دمای استاندارد تهویه ( 7 درجه سانتی گراد ) را به محیط تزریق میکند .

بر خلاف کولر آبی که رطوبت زیادی دارد ؛ و در مقایسه با کولر گازی ، داکت اسپیلیت و یا VRF که هوای خشک تولید میکنند . چیلر هوای مطبوع تر و شرایط متعادل تری ایجاد میکند .

در صنایع برودتی :

در بسیاری از فرآیند های صنعتی که نیاز به فرآیند سرمایش ( cooling process ) . و خنک کاری مکانیزم و ماشین الات دارند . از چیلر استفاده میشود .

نمونه ای از این صنایع عبارتند از : دستگاه تزریق ، آب کاری ، ریخته گری . فلز کاری ، فرز کاری ، جوشکاری ، ماشین ابزار . دارو سازی راه سازی ، سیمان ، کاغذ و … .

گروه فنی مادون سرد با بهره گیری از دانش متخصصان و استفاده از نرم افزار و ابزار آلات بروز مرتبط با صنعت چیلر و تهویه مطبوع . خط تولید چیلر با برند مادون سرد را راه اندازی کرد. تا با محاسبه دقیق و جامع ترین معیار ها ، نیاز مصرف کننده را برطرف سازد .

چیلر های 5 ، 10 و 25 تن بصورت دپو و تحویل کمتر از یک هفته در فصل کاری